GYIK

Mi a coaching?

A coaching az ügyfél és a coach között történő partneri beszélgetés. A coach nem tanácsot ad, hanem segíti az ügyfélnek megtalálni a lehetőségeket a benne rejtőző erőforrásokat egy számára kihívást jelentő élethelyzetében. A coach alapvetően kérdésekkel dolgozik, az ügyfél ezek segítségével találja meg a saját legjobb megoldásait.

Az elfogadó, támogató közegben az ügyfél van a középpontban, a coach kíséri őt és megtartja, biztonságos közeget teremtve számára.

Miben/hogyan tud segíteni a coach?

Nap-mint-nap szembesülünk kihívásokkal, sokszor olyan helyzetekkel, melyek elsőre nehezen megugorhatónak tűnnek. Vagy egyszerűen nem tudjuk merre induljunk, hogy lássunk neki valamilyen nehezebb és/vagy ismeretlen feladatnak/élethelyzetnek.

Hasznos lehet egy objektív, elfogulatlan, külső nézőpont, például a coach, aki a helyzet megismerése, feltárása után segít megtalálni a megoldást, felismerni a lehetőségeket. A coaching beszélgetés során a coach a kérdéseivel nyit ki olyan kapukat, amelyek lehet, hogy rejtve voltak az ügyfél előtt.

Nézőpontváltással, kreatív eszközökkel, pszichológia által is használt eszköztárból merítve segít.

Milyen témákban tud segíteni a coach?

Gyakori témák: 

  • Munkahelyi nehézségek, karriert érintő témák (motiválatlanság, kiégés, határhúzás, új célok megtalálása, konfliktusok)
  • Magánéleti nehézségek (konfliktusok, nehéz döntési helyzetek, váratlan élethelyzetek, túlhajszoltság, munka-magánélet egyensúly, életmódváltás)
  • Önismereti coaching
  • 16-18 éveseknek pályaorientációs coaching

Különösen közel állnak hozzám az újrakezdés, munkahelyi kihívások, határhúzási témák.

Mennyi ideig tart a folyamat időben, gyakorisága?

Az ülések számát a téma/probléma, az elérendő cél és az egyedi igények határozzák meg. Általában 3-5 coaching üléssel már érhetők el eredmények. 

Visszatérő ügyfeleknél jellemző, hogy időszakonként egy-egy újabb témával érkeznek, egy téma feldolgozása egyedileg áll néhány (3-5) alkalomból. 

Önismereti célú folyamat esetén hosszabb együttműködés jellemző. Ekkor az ülések gyakorisága ritkább is lehet, a folyamat pár hónaptól kezdődően határozatlan vagy határozott ideig tart.

3-5 alkalmas folyamat esetén, kétheti gyakorisággal már 2-3 hónap alatt érhetsz el eredményeket a számodra kihívást jelentő életterületeden.

Mikor vannak az ülések?

Előre egyeztetett időpontban.

Hogyan tudok bejelentkezni?

Kérlek töltsd ki a kapcsolatfelvételi űrlapot. Kérlek add meg teljes nevedet, e-mail címedet, telefonszámodat és 2 munkanapon belül visszajelzek. Ha úgy érzed, pár mondatban írd le milyen témával szeretnél foglalkozni.

Miben különbözik a coaching a pszichológiától?

A coach mentálisan egészséges ügyfelekkel dolgozik. A folyamat sikerességéhez szükséges az ügyfél önreflexiója és nyitottsága.

A coach a jelenben dolgozik, a vágyott jövő megteremtése felé vezető úton kíséri az ügyfelét. A múlt feldolgozásával nem dolgozik, viszont a múltban már jól működő erőforrásokhoz visszanyúlva segíthet eszközöket találni.

A coach alapvetően kérdésekkel dolgozik, az ügyfél ezek segítségével találja meg a saját legjobb megoldásait.