A coaching folyamat:
1. Ingyenes, kötelezettségektől mentes konzultáció
Az ügyfél és a coach „ismerkedő” beszélgetése. Milyen céllal szeretne az ügyfél coaching szolgáltatást igénybe venni. A témától, céltól függően megegyezünk az ülések gyakoriságáról, a tervezett ülések számáról, formájáról. Az ügyfél dönt, hogy valóban szeretne-e elköteleződni a közös munka mellett. A coach jelzi, ha a hozott téma már nem az ő kompetenciakörébe tartozik és más segítő szakemberhez irányíthat.
2. Coaching ülések
Online, igény esetén személyesen, személyre szabottan történnek a coaching ülések.
Az ülések számát a téma/probléma, az elérendő cél és az egyedi igények határozzák meg. Általában 3-5 coaching üléssel már érhetők el eredmények.
Visszatérő ügyfeleknél jellemző, hogy időszakonként egy-egy újabb témával érkeznek, egy téma feldolgozása egyedileg áll néhány (3-5) alkalomból.
Önismereti célú folyamat esetén hosszabb együttműködés jellemző. Ekkor az ülések gyakorisága ritkább is lehet, a folyamat pár hónaptól kezdődően határozatlan vagy határozott ideig tart.
3-5 alkalmas folyamat esetén, kétheti gyakorisággal már 2-3 hónap alatt érhetsz el eredményeket a számodra kihívást jelentő életterületeden.
3. A coaching folyamat lezárása
Előre meghatározott számú ülés esetén az utolsó ülés egyben a coaching folyamat lezárását is magában foglalja. Nyílt végű folyamat esetén az ügyfél és a coach közösen dönt a lezárásról.
4. Utánkövetés (igény esetén)
Igény esetén van lehetőség a coaching folyamat lezárását követően egy adott időszak múlva egy egyedi ülésen ránézni, hogyan sikerült az ügyfélnek a mindennapokba beépíteni a kitűzött gyakorlati lépéseket. Hogyan halad, esetleg elakadása van, aminek áthidalásához támogatásra van szüksége vagy csupán megerősítési célt szolgál az ülés.